BANZ Капа за на плажа 50+UPF (100% УВ заштита)

1.150,00 ден

Rating
0 out of 5

BANZ® заштитните капи за деца ги покриваат лицето, вратот и ушињата за да обезбедат максимална заштита и удобност. Не секоја детска-УВ облека е направена според стандардите на BANZ® – без хемиски додатоци,се перат во машина и пружат долготрајна заштита на која може да сметате.

Опис

Совршени за на плажа, езеро или базен! Удобна УВ-заштита при пливање, или “истражување” во парк.

Карактеристики:

  • UPF 50+ – Сите детски капчиња BANZ® и облека, клинички се тестирани на рејтинг на UPF 50+ (100% УВ заштита). (Некои брендови застануваат на UPF 30+)
  • Отпорни на хлор и бледнеење
  • Гарантирано да траат цела сезона (многу не се)
  • Материјал: 82% полиамид 18% Спандекс
  • Лесна нега и брзо сушење после пливање
  • Идеални за плажа, езеро, базен, парк и сите активности на отворено каде на децата им треба заштита од сонцето
  • Величини: S(3м-18м) , М(18м-4год), L(4-8год)

Дополнителни информации

Возраст

L: (4 – 8 години), M: (18 месеци – 4 години), S: (3 – 18 месеци)

Боја

Dolphin, Monster, Turtle & Bubzee

X