Попуст

JBANZ Flyer Очила за сонце 5-12 години

1.590,00 ден
1.272,00 ден

Rating
0 out of 5

Очилата за сонце JBanz Flyer се стилски очила за сонце,за деца со авантуристички дух, кои ги штитат очите од сончева светлина и одсјај. Изработените флексибилни рачки обезбедуваат удобност, а UV400 леќите ги блокираат штетните UVA, UVB и UVC зраци од сонцето.

SKU: N/A Categories: Banz, Деца, Очила за сонце

Опис

Очилата се супер издржливи и со нив може да бидете сигурни дека очите на вашето дете ќе имаат најдобра заштита цело лето.

  • Леќи УВ 400,категорија 3,  што нудат 100% заштита од УВА / УВБ
  • Поларизирани леќи кои го одбиваат одсјајот на сонцето и нудат чиста слика
  • Трајни леќи за офталмолошки квалитет
  • Поседуваат Сертификати за квалитет и безбедност кој ги исполнува интернационалните стандарди
  • Флексибилни рачки за удобно вклопување
  • Возраст: деца од 5-12 години

Дополнителни информации

Боја

Black, Pink, White

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “JBANZ Flyer Очила за сонце 5-12 години”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X