JBanz Chameleon очила за сонце 4-10 години

1.590,00 ден

Rating
0 out of 5

Рамките на овие наочари ја менуваат својата боја веднаш при изложување на сончеви УВ зраци,и ја враќаат назад основната боја штом се сокријат во сенка! Изработени се од поликарбонат и се флексибилни и лесни за носење.

SKU: N/A Categories: Banz, Деца, Очила за сонце

Опис

Заштитните леќи нудат 100% УВ заштита, а тоа што се Поларизирани е за потполна заштита и чиста слика.

  • 100% УВ А/УВ Б заштитни леќи (УВ400, категорија 3)
  • Поларизирани леќи, што нудат висока заштита од рефлектирачки сончеви зраци и чиста слика
  • Рамката за очила за сонце е изработена од поликарбонат отпорен на удари и лесно кршење
  • Бојата за очила за сонце на децата се менува одново
  • Работи на кој било UV извор на светлина
  • Тестирани и поседуваат Сертификат по интернационални стандарди за безбедност и квалитет
  • Возраст: деца од 4-10 години.

Дополнителни информации

Боја

Blue/Green, Green/Pink, White/Blue, Yellow/Pink

X