Попуст

Шеширче 50+UPF (100% УВ заштита)

Original price was: 1.350,00 ден.Current price is: 1.090,00 ден.

Rating
0 out of 5

BANZ  шеширче за сонце,изработено од 50+UPF супериорен материјал, кој освен што нуди 100% УВ заштита на главата на вашите малечки од сонце, исто така дозволува и кожата на главата природно да дише.

Опис

Прилагодлива врвка што овозможува лесно прилагодување на главата како што расте детето, а конструкцијата на рамката нуди заштита од сонцето.

  • Материјал: 100% памук
  • UPF (Ултравиолетова заштита фактор) од 50+ ќе блокира повеќе од 97,5% од УВ А и УВ Б зраците
  • Прилагодлива врвка, за да се овозможи лесно прилагодување на главата додека расте детето
  • Памукот овозможува дишење и удобност при носењето
  • Клинички тестирани според Австралиските стандарди за заштита од UV зраците на ткаенини.
  • Достапни големини M (2год-4год) , L (4год-6год)

Дополнителни информации

Боја

Blue Dot, Dark Palm Tree, Light Palm Tree, Magenta Palm Tree, Mint Palm Tree, Orange Stripe, Pale Blue, Pink Check, Seaside, Vintage Rose, White Palm Tree

Возраст

2 – 4 години, 4 – 6 години, 6 месеци – 24 месеци

X