BANZ Маици на долги ракави 50+ UPf

1.750,00 ден

Rating
0 out of 5

BANZ ® oблеката е изработена од 50+UPF супериорен материјал,има вграден UV-заштитен фактор за дополнителна заштита од сончевите зраци. Дизајнирана да биде лесна и соодветна за удобност на вашето дете. Kлинички тестирани до UPF 50+ рејтинг,што претставува највисока заштита што може воопшто облека да понуди и блокира дури 98% од штетните УВ зраци и со тоа го спречува оштетувањето на кожата на вашите деца.

Опис

BANZ ® облеката е CHEMICAL FREE (без хемиски својства)!  UPF-факторот потекнува од затегнатоста и густината на ткаењето на материјалите што ги користиме. UPF факторот никогаш нема да се измие, избледи или истроши!

  • 50+ UPF супериорен материјал, блокира 98% од штетните УВ зраци
  • Погодни за престој на сонце, плажа, базен, надворешни активности
  • Погодни за капење во море,езеро,базен, брзо се сушат
  • Клинички тестирани ги исполнуваат стандардите за заштита во Австралија, Европа и др.
  • Достапни во повеќе дезени и за различни возрасти, од 3 месеци до 10 години.

Дополнителни информации

Боја

Jungle Mix, Navy Jungle, Petrol Jungle, Turtle, Dolphin, Monster

Возраст

12 – 18 месеци, 18 – 24 месеци, 2 – 4 години, 4 – 6 години, 6 – 12 месеци, 6 – 8 години

X