Banz Junior очила за сонце 100% УВ заштита

1.590,00 ден

Rating
0 out of 5

Стилски очила за сонце,за деца со авантуристички дух, кои ги штитат очите од сончева светлина и одсјај. Изработените лесни флексибилни рачки обезбедуваат удобност, а UV400 леќите ги блокираат штетните UVA, UVB и UVC зраци од сонцето.

Опис

Очилата се супер издржливи и со нив може да бидете сигурни дека очите на вашето дете ќе имаат најдобра заштита цело лето.

  • Леќи УВ 400,категорија 3,  што нудат 100% заштита од УВА / УВБ
  • Поларизирани леќи кои го одбиваат одсјајот на сонцето и нудат чиста слика
  • Трајни леќи за офталмолошки квалитет
  • Поседуваат Сертификати за квалитет и безбедност кој ги исполнува интернационалните стандарди
  • Флексибилни рачки за удобно вклопување
  • Возраст: деца од 6м до 2г и 2 до 5 години

Дополнителни информации

Боја

Bicycle Ride, Butterfly, Cherry, Green Confetiti, Starry Night, Vespa Tour

Возраст

2 – 5 години, 6 месеци – 24 месеци

X