BANZ Шеширче со две лица 50+UPF (100% УВ заштита)

1.490,00 ден

Rating
0 out of 5

BANZ двострано шеширче за сонце,изработено од 50+ UPF супериорен материјал, кој нуди 100% УВ заштита на главата на вашите малечки од сонце, исто така дозволува и кожата на главата природно да дише.

Опис

Траката со лепенка овозможува лесно прилагодување на главата како што расте детето за подолго носење, а конструкцијата на рамката широка заштита од топлина и зрачење.

  • Материјал: 100% супериорен полиестер
  • UPF (Ултравиолетова заштита фактор) од 50+ ќе блокира повеќе од 97,5% од УВ А и УВ Б зраците
  • Самолеплива трака, за да се овозможи лесно прилагодување на главата додека расте детето
  • Поли мешавината овозможува дишење, брзо сушење и удобност
  • Две страни со слатки дезени и бои – добивате две шеширчиња во еден!
  • Клинички тестирани и Сертифицирани според Австралиските стандарди за заштита од UV зраците на ткаенини.
  • Две големини :возраст, 0-2 год. и 2-5 год

Дополнителни информации

Боја

Botanical, Catz, Cutsey Bugs, Jungle, Jungle Mix, Space, Transport, Dolphin, Monster, Sealife, Tropicana

Возраст

2 – 5 години, 0-2 години

X