Попуст

BANZ Retro очила за сонце деца 2-5 години

Original price was: 1.350,00 ден.Current price is: 890,00 ден.

Rating
0 out of 5

Уникатната мека и нежна прилагодлива лента на очилата за сонце на ретро Banz, дава совршено прилагодување на главата на детето, како што детето расте така ќе ја прилагодувате и лентата, за што подолго користење на очилата.

SKU: N/A Categories: Banz, Деца, Очила за сонце

Опис

Очилата имаат вградена, мека гумирана носница за удобно и безбедно носење, а стаклата се со 100% УВ заштита
со леќи УВ400 и стакло категорија 3, што се смета за највисока заштита што можат очилата да понудат. Уникатниот дизајн, со поширока заоблена рамка, дава посебен впечаток.

  • Димензии: одговара за 48cm до 55cm обем на глава, или за деца на возраст од 2 до 5 години.
  • 100% УВ заштита од УВ А.УВ Б и УВ Ц зраци, стакло категорија 3, УВ 400
  • Неопрен, мека прилагодувачка лента за глава
  • Мека гумирана носница
  • Сертифицирани по интернационални стандради
  • Дизајнирани во Австралија

Дополнителни информации

Боја

Black, Blue Aqua, Pink, White

X