BANZ Пелени за капење за бебиња 50+UPF

1.150,00 ден

Rating
0 out of 5

BANZ ® пелените за капење се изработени од 50+UPF супериорен материјал,и имааат вграден UV-заштитен фактор за заштита од UV сончевите зраци. Дизајнирани да бидат лесни и да пружат максимална удобност на вашето дете. Клинички тестирани до UPF 50+ рејтинг.

Опис

BANZ ® пелените ги исполнуваат здравствените стандарди на сите јавни базени,и претставува вистински еколошки “green” бебешки производ. Повеќе од 18 милијарди пелени за еднократна употреба се депонираат во депониите секоја година, а на секоја им се потребни 500 години за да се распаднат.

Нашите производи се CHEMICAL FREE (без хемиски својства)!  UPF-факторот потекнува од затегнатоста и густината на ткаењето на материјалите што ги користиме. UPF факторот никогаш нема да се измие, избледи или истроши!

  • Сите костими за капење BANZ® клинички се тестирани на рејтинг на UPF 50+. (Некои брендови застануваат на UPF 30+)
  • Отпорни на избледување и хлор
  • Гарантирано да траат цела сезона (многу не се)
  • Материјал: 82% полиамид 18% Спандекс
  • BANZ ® еколошките пелени за пливање не се дизајнирани да апсорбираат, туку да го држат отпадот внатре да не истече
  • Тро-слојна пелена од кој средишниот слој е водоотпорен и не дозволува водата да навлезе внатре
  • Лесна грижа и брзо сушење.
  • Отстранете ја пелената веднаш по пливањето и измијте ја после секоја употреба.

Дополнителни информации

Големина

L: (10-12 kg), M: (8-10 kg), S: (6-8 kg)

Боја

Jungle Mix, Dolphin, Monster

X