20%

ЈBanz Wraparound очила за сонце 4-10 години 100% УВ заштита

1.590,00 ден 1.272,00 ден

Rating
0 out of 5

JBanz Wraparound се спортски очила за сонце,за деца со авантуристички дух, кои ги штитат очите 100% од сончева светлина и одсјај. Изработените флексибилни рачки обезбедуваат удобност, а UV400 леќите ги блокираат штетните UVA, UVB и UVC зраци од сонцето.

Опис

Очилата се супер издржливи и со нив може да бидете сигурни дека очите на вашето дете ќе имаат најдобра заштита цело лето,додека возат велосипед,планинарат или за било кои други активности надвор.

  • Леќи УВ 400 што нудат 100% заштита од УВА / УВБ
  • Поларизирани поликарбонатни леќи,категорија 3, кои го одбиваат одсјајот на сонцето и нудат 100% UV заштита
  • Трајни леќи за офталмолошки квалитет
  • Поседуваат Сертификат за квалитет и безбедност кој ги исполнува интернационалните стандарди
  • Флексибилни рачки за удобно вклопување
  • Возраст: деца од 4-10 години

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЈBanz Wraparound очила за сонце 4-10 години 100% УВ заштита”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X