• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text

BANZ Пелени за капење за бебиња 50+UPF, Jungle Mix

мкд 1150.00
мкд 920.00BANZ ® пелените за капење се изработени од 50+UPF супериорен материјал,и имааат вграден UV-заштитен фактор за заштита од UV сончевите зраци. Дизајнирани да бидат лесни и да пружат максимална удобност на вашето дете. Клинички тестирани до UPF 50+ рејтинг.

BANZ ® пелените ги исполнуваат здравствените стандарди на сите јавни базени,и претставува вистински еколошки “green” бебешки производ. Повеќе од 18 милијарди пелени за еднократна употреба се депонираат во депониите секоја година, а на секоја им се потребни 500 години за да се распаднат.

Нашите производи се CHEMICAL FREE (без хемиски својства)!  UPF-факторот потекнува од затегнатоста и густината на ткаењето на материјалите што ги користиме. UPF факторот никогаш нема да се измие, избледи или истроши!

 • Сите костими за капење BANZ® клинички се тестирани на рејтинг на UPF 50+. (Некои брендови застануваат на UPF 30+)
 • Отпорни на избледување и хлор
 • Гарантирано да траат цела сезона (многу не се)
 • Материјал: 82% полиамид 18% Спандекс
 • BANZ ® еколошките пелени за пливање не се дизајнирани да апсорбираат, туку да го држат отпадот внатре да не истече
 • Тро-слојна пелена од кој средишниот слој е водоотпорен и не дозволува водата да навлезе внатре
 • Лесна грижа и брзо сушење.
 • Отстранете ја пелената веднаш по пливањето и измијте ја после секоја употреба.

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.