• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

BANZ Капа за на плажа 50+UPF (100% УВ заштита) Floral pink

мкд 1150.00
мкд 920.00BANZ® заштитните капи за деца ги покриваат лицето, вратот и ушињата за да обезбедат максимална заштита и удобност. Не секоја детска-УВ облека е направена според стандардите на BANZ® - без хемиски додатоци,се перат во машина и пружат долготрајна заштита на која може да сметате. Совршени за на плажа, езеро или базен! Удобна УВ-заштита при пливање, или “истражување” во парк.

Карактеристики:

 • UPF 50+ - Сите детски капчиња  BANZ® и облека, клинички се тестирани на рејтинг на UPF 50+ (100% УВ заштита). (Некои брендови застануваат на UPF 30+)
 • Отпорни на хлор и бледнеење
 • Гарантирано да траат цела сезона (многу не се)
 • Материјал: 82% полиамид 18% Спандекс
 • Лесна нега и брзо сушење после пливање
 • Идеални за плажа, езеро, базен, парк и сите активности на отворено каде на децата им треба заштита од сонцето
 • Величини: S(3м-18м) , М(18м-4год) , L (4-8год)

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.