• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

Шеширче 50+UPF (100% УВ заштита) Dark Palm Tree

мкд 1350.00BANZ  шеширче за сонце,изработено од 50+UPF супериорен материјал, кој освен што нуди 100% УВ заштита на главата на вашите малечки од сонце, исто така дозволува и кожата на главата природно да дише. Прилагодлива врвка што овозможува лесно прилагодување на главата како што расте детето, а конструкцијата на рамката нуди заштита од сонцето.

 • Материјал: 100% памук
 • UPF (Ултравиолетова заштита фактор) од 50+ ќе блокира повеќе од 97,5% од УВ А и УВ Б зраците
 • Прилагодлива врвка, за да се овозможи лесно прилагодување на главата додека расте детето
 • Памукот овозможува дишење и удобност при носењето
 • Клинички тестирани според Австралиските стандарди за заштита од UV зраците на ткаенини
 • Достапни големини  M (2год-4год) , L (4год-6год)

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.