• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

JBANZ Flyer Очила за сонце црна боја 5-12 години

мкд 1590.00

Очилата за сонце JBanz Flyer се стилски очила за сонце,за деца со авантуристички дух, кои ги штитат очите од сончева светлина и одсјај. Изработените флексибилни рачки обезбедуваат удобност, а UV400 леќите ги блокираат штетните UVA, UVB и UVC зраци од сонцето. Очилата се супер издржливи и со нив може да бидете сигурни дека очите на вашето дете ќе имаат најдобра заштита цело лето.

 • Леќи УВ 400,категорија 3,  што нудат 100% заштита од УВА / УВБ
 • Поларизирани леќи кои го одбиваат одсјајот на сонцето и нудат чиста слика
 • Трајни леќи за офталмолошки квалитет
 • Поседуваат Сертификати за квалитет и безбедност кој ги исполнува интернационалните стандарди
 • Флексибилни рачки за удобно вклопување
 • Возраст: деца од 5-12 години

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.