• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

ЈBANZ Flyer oчила за сонце розева боја 5-12 години

мкд 1590.00

Очилата за сонце JBanz Flyer се стилски очила за сонце,за деца со авантуристички дух, кои ги штитат очите од сончева светлина и одсјај. Изработените флексибилни рачки обезбедуваат удобност, а UV400 леќите ги блокираат штетните UVA, UVB и UVC зраци од сонцето. Очилата се супер издржливи и со нив може да бидете сигурни дека очите на вашето дете ќе имаат најдобра заштита цело лето.

 • Леќи УВ 400,категорија 3,  што нудат 100% заштита од УВА / УВБ
 • Поларизирани леќи кои го одбиваат одсјајот на сонцето и нудат чиста слика
 • Трајни леќи за офталмолошки квалитет
 • Поседуваат Сертификати за квалитет и безбедност кој ги исполнува интернационалните стандарди
 • Флексибилни рачки за удобно вклопување
 • Возраст: деца од 5-12 години

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.