• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

JBANZ Dual Color oчила за сонце двојна боја црно-розева 7-15 години

мкд 1590.00

Детските очила за сонце JBANZ Dual се одликуваат со класичен изглед за возрасни, 
со помала големина прилагодена за деца,и се во комбинација од две бои.
Со стилски облик, очилата за сонце JBANZ Dual се одличен избор за деца кои што сакаат да ги следат модните трендови.

УВ400 леќите ги блокираат штетните UVA, UVB и UVC зраци, а стаклото (Категорија3) кое што е и поларизирано дава чиста слика за окото на детето,одбивајќи ги одблесоците од сонцето. Плус, секој пар очила оди во комплет со футрола координирана со бојата на очилата.

 • Леќи 100% заштита од УВА / УВБ
 • Поларизирани очила за сонце од категорија 3, УВ400 кои имаат големо намалување на сјајот на сонцето и добра UV заштита
 • Трајни поликарбонат леќи за офталмолошки квалитет
 • Поседуваат Сертификат за квалитет и безбедност кој ги исполнува интернационалните стандради
 • Рамката е изработена од поликарбонат отпорен на распаѓање
 • Спортски, елегантен дизајн, вклучува мека футрола со патент и отстранлива спортска лента за глава од неопрен во координирана двојна боја.

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.