• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

ЈBanz Chameleon очила за сонце сина во зелена боја 4-10 години

мкд 1590.00

JBanz Chameleon ! (Сина во Зелена)
Рамките на овие наочари ја менуваат својата боја веднаш при изложување на сончеви УВ зраци,и ја враќаат назад основната боја штом се сокријат во сенка! Изработени се од поликарбонат и се флексибилни и лесни за носење. Заштитните леќи нудат 100% УВ заштита, а тоа што се Поларизирани е за потполна заштита и чиста слика.

 • 100% УВ А/УВ Б заштитни леќи (УВ400, категорија 3)
 • Поларизирани леќи, што нудат висока заштита од рефлектирачки сончеви зраци и чиста слика
 • Рамката за очила за сонце е изработена од поликарбонат отпорен на удари и лесно кршење
 • Бојата за очила за сонце на децата се менува одново
 • Работи на кој било UV извор на светлина
 • Тестирани и поседуваат Сертификат по интернационални стандарди за безбедност и квалитет
 • Возраст: деца од 4-10 години.

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.