• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Очила за пливање

Препорачувани од училиштата за пливање и родителите - ова може да станат вашите омилени очила за пливање! Наменети за возраст од 3+ до 16 години, BANZ® UV Kids очилата за пливање се совршени за посетување часови за пливање или за на плажа ова лето! Направени од цврст и издржлив поликарбонат, леќите се 100% УВ-заштитни.

Анти-магла системот (Anti-fog) спречува маглење на леќите под сите услови, а меките силиконски чаши овозможуваат максимална удобност на носителот! Детските очила за пливање BANZ® доаѓаат во цврста  футрола погодна за чување на очилата после секое користење со координирана  боја.

 • Систем против замаглување на стакло
 • 100% УВ-заштитни леќи
 • Издржливи и меки силиконски чаши за очи и каиш за глава
 • Вклучени 2 парчиња за нос  за сопствено вклопување и подолго користење
 • Тврда футрола за чување на очилата
 • Возраст 3+ до 16 години

20% попуст
BANZ oчила за пливање сина боја 3-16 години

Наменети за возраст од 3+ години до 16години BANZ® UV Kids очилата за пливање се совршени за посетување часови за пливање или за нуркање во море и езеро.Направени од цврст и издржлив полик

 • 840.00
 • 1050.00
20% попуст
BANZ очила за пливање розева боја 3-16 години

Наменети за возраст од 3+ години до 16 години BANZ® UV Kids очилата за пливање се совршени за посетување часови за пливање или за нуркање во море и езеро.Направени од цврст и издржлив

 • 840.00
 • 1050.00
20% попуст
BANZ очила за пливање црна боја 3-16 години

Наменети за возраст од 3+ години до 16години BANZ® UV Kids очилата за пливање се совршени за посетување часови за пливање или за нуркање во море и езеро.Направени од цврст и издржлив полик

 • 840.00
 • 1050.00