• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Футроли за очила

Често се случуваат незгоди кога сте со дете - тие или ги губат или ги кршат своите очила за сонце. Овиe фенси футроли, Хипо и Крокодил за очила може да помогнат. Одлични за да ги охрабрите да ги ставаат своите очила - кој не сака да го храни своето омилено животно и да ги спакува своите омилени очила во устата на животното?!  О, и тоа изработени се од тврда обвивка покриена во мека најлонска ткаенина. Складирајте ги безбедно во торбата без да се грижите , и тие ќе ви бидат секогаш на дофат кога сонцето ќе блесне.

 • Внатрешните димензии се со должина 14 см, ширина 6,5 см , длабочина 3см.
 • Детска футрола за очила ,дизајнирана да држи бебе очила за сонце, детски очила за сонце и оптички очила за деца
 • Материјал: Издржлива цврста картонска обвивка покриена во мазна најлонска ткаенина
 • Непропустлив материјал, УВ заштита
 • Контрастно засилено затворање на патент

20% попуст
BANZ Футрола за очила Green Crocodile

Одлични футроли за да ги охрабрите децата да ги ставаат сами своите очила - кој не сака да го храни своето омилено животно и да ги спакува своите омилени очила во устата на животното?! Изработени с

 • 280.00
 • 350.00
20% попуст
BANZ Футрола за очила Pink Hippo

Одлични футроли за да ги охрабрите децата да ги ставаат сами своите очила - кој не сака да го храни своето омилено животно и да ги спакува своите омилени очила во устата на животното?! Изработени с

 • 280.00
 • 350.00