• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Чизми за деца Bisgaard

Bisgaard или Бисгард е бренд основан во Данска во 2005 година од Маријана и Хенрик Бисгард. Од студиото кај пристаништето во Архус, се дизајнираат готови чевли со примена на уникатниот израз на данската креативност и едноставна естетика. Ние создаваме детски и женски чевли користејќи внимателен, страствен спој на дански дизајн и искуство од високо квалификувани, рачно изработени изработки. Работиме со некои од најдобрите занаетчии во светот - го комбинираме нашиот скандинавски начин на размислување со нивните вештини за чевларски акумулирани со години на традиција. Од самиот почеток, природните и одржливи материјали се јадрото на нашиот бренд. Свесна одлука од првиот ден, препознатлива во се што правиме.

 

Основано на искуство од мајка

Повеќето родители на мали деца го знаат нашиот бренд Bisgaard. Веројатно помалку ја знаат дизајнерката Маријана Бисгард, која го позајми своето име на брендот. Претходно во нејзината кариера, таа беше зад продавницата во Архус „Hønsefødder“, именувана по популарната данска детска песна „chicken feet“.
Имајќи директна врска со клиентите додека самата воспитувала мали деца, таа станала добро информирана за нивните потреби и утврдила дека приспособноста и удобноста се најважните аспекти за правилно движење и растење на стапалата на децата.
Во 2005 година нејзиниот сон се оствари и парот ги основа чевлите Bisgaard. Тие почнаа да произведуваат детски чевли со едноставно мото - Добро одговара, природни материјали и иновативен дизајн.

 

Нашето верување

Од студиото на Bisgaard , Маријана дизајнира чевли спремни за носење со верба дека кога вашите стапала се удобни, така е и вашиот ум, тело и душа.
Со повеќе од 15 години искуство во рачно изработка на одржливи чевли, забележавме значителен раст. Денес чевлите Бисгаард се продаваат во повеќе од 20 земји во светот. Нашата амбиција е да помогнеме во обликувањето на подобра иднина преку употреба на одржливи материјали и одговорно производство.


Bisgaard Rose-flower Термо гумени чизми

Нашите Термо чизми се сон особено за малите стапала. Топол и сигурен придружник за ладни и дождливи денови. Изработени се со водоотпорна природна гума и не содржат штетни хемикалии. Ниската оска е

 • 2990.00
Bisgaard Blue Термо гумени чизми

Нашите Термо чизми се сон особено за малите стапала. Топол и сигурен придружник за ладни и дождливи денови. Изработени се со водоотпорна природна гума и не содржат штетни хемикалии. Ниската оска е

 • 2990.00
Bisgaard Mustard Термо гумени чизми

Нашите Термо чизми се сон особено за малите стапала. Топол и сигурен придружник за ладни и дождливи денови. Изработени се со водоотпорна природна гума и не содржат штетни хемикалии. Ниската оска е

 • 2990.00
Bisgaard Dark Green Термо гумени чизми

Нашите Термо чизми се сон особено за малите стапала. Топол и сигурен придружник за ладни и дождливи денови. Изработени се со водоотпорна природна гума и не содржат штетни хемикалии. Ниската оска е

 • 2990.00
Bisgaard Fashion Camel Flowers гумени чизми (високи)

Со принт за секоја пригода, нашите „Модни“ гумени чизми се совршени за на дождливите денови да се чувствувате многу позабавно. Направени од најдобрата водоотпорна природна гума и без шт

 • 2890.00
Bisgaard Brown Dino гумени чизми (високи)

Со принт кој ќе му се допадне на секое момче, нашите „Дино“ гумени чизми се совршени за на дождливите денови да се чувствувате многу позабавно. Направени од најдобрата водоотпорна приро

 • 2890.00
Bisgaard Beige Leaves гумени чизми (кратки)

Мини верзија на нашата икона „Star rubber boot“ - овие гумени чизми се сон за малите стапала. Направени се од најдобрата природна гума и не содржат штетни хемикалии. Ниската оска е совр

 • 2790.00
Bisgaard Camel гумени чизми (кратки)

Мини верзија на нашата икона „Star rubber boot“ - овие гумени чизми се сон за малите стапала. Направени се од најдобрата природна гума и не содржат штетни хемикалии. Ниската оска е совр

 • 2790.00