• +389-76-404-201

    09-17ч телефонска поддршка

  • info@kidscarewears.com

    Емаил поддршка

  • Бесплатна достава

    на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

Bisgaard Rose-flower Термо гумени чизми

мкд 2990.00Нашите Термо чизми се сон особено за малите стапала. Топол и сигурен придружник за ладни и дождливи денови. Изработени се со водоотпорна природна гума и не содржат штетни хемикалии. Ниската оска е совршена за лесно лизгање при облекување и за подобра подвижност. Обложени со 100% природна волна така што ги одржуваат прстите и стапалата на вашите малечки топли и цврсти за време на постудената сезона, а во исто време овозможуваат природно дишење на стапалата.

- 100% водоотпорни
- Природна гума без ПВЦ и фталат
- Материјали кои овозможуваат природно дишење на стапалата
- Ниско вратило
- Постава од чиста природна волна
- Удобен и флексибилен ѓон

Одговара: Нормално
Препорачан додаток за раст: 1 cm


Величини:

size 23:   15,4 cm   ,    size 24:   16 cm.    ,  size 25:   16,6 cm
size 26:   17,2 cm,       size 27:   17,9 cm.   ,size 28:   18,7 cm

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.