• +389-76-404-201

    09-17ч телефонска поддршка

  • info@kidscarewears.com

    Емаил поддршка

  • Бесплатна достава

    на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

Bisgaard Mustard Термо гумени чизми

мкд 2990.00Нашите Термо чизми се сон особено за малите стапала. Топол и сигурен придружник за ладни и дождливи денови. Изработени се со водоотпорна природна гума и не содржат штетни хемикалии. Ниската оска е совршена за лесно лизгање при облекување и за подобра подвижност. Обложени со 100% природна волна така што ги одржуваат прстите и стапалата на вашите малечки топли и цврсти за време на постудената сезона, а во исто време овозможуваат природно дишење на стапалата.

- 100% водоотпорни
- Природна гума без ПВЦ и фталат
- Материјали кои овозможуваат природно дишење на стапалата
- Ниско вратило
- Постава од чиста природна волна
- Удобен и флексибилен ѓон

Одговара: Нормално
Препорачан додаток за раст: 1 cm


Величини:

size 23:   15,4 cm   ,    size 24:   16 cm.    ,  size 25:   16,6 cm
size 26:   17,2 cm,       size 27:   17,9 cm.   ,size 28:   18,7 cm

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.