• +389-76-404-201

    09-17ч телефонска поддршка

  • info@kidscarewears.com

    Емаил поддршка

  • Бесплатна достава

    на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

Bisgaard Camel гумени чизми (кратки)

мкд 2790.00Мини верзија на нашата икона „Star rubber boot“ - овие гумени чизми се сон за малите стапала. Направени се од најдобрата природна гума и не содржат штетни хемикалии. Ниската оска е совршена за лесно лизгање и за подобра подвижност. Обложени со мек, природен памук кој дозволува стапалата да дишат.

- Водоотпорна природна гума
- Облога од чист памук
- Без ПВЦ и фталат
- Материјали кои овозможуваат дишење
- Ниско вратило
- Удобен и флексибилен ѓон

Одговара: Нормално / Тесно
Препорачан додаток за раст: 1 cm

Величини:
size 25:   16,5 cm,        size 26:   17,1 cm,         size 27:   17,8 cm
size 28:   18,4 cm,       size 29:   19,15 cm,        size 30:   19,65 cm

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.