• +389-76-404-201

    09-17ч телефонска поддршка

  • info@kidscarewears.com

    Емаил поддршка

  • Бесплатна достава

    на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

Bisgaard Brown Dino гумени чизми (високи)

мкд 2890.00Со принт кој ќе му се допадне на секое момче, нашите „Дино“ гумени чизми се совршени за на дождливите денови да се чувствувате многу позабавно. Направени од најдобрата водоотпорна природна гума и без штетни хемикалии. Дизајнирани така што совршено се вклопуваат околу стапалото за оптимална поддршка и стабилност. Природната и дишечка памучна обвивка гарантира дека стапалата остануваат удобни и суви за секоја авантура.

- 100% водоотпорни
- Природна гума без ПВЦ и фталат
- Материјали кои овозможуваат дишење на стапалата
- Облога од чист памук
- Удобен и флексибилен ѓон

Одговара: Нормално / Широко
Препорачан додаток за раст: 1 cm

Величини:

size 28:   18,7 cm. ,   size 29:   19,2 cm,      size 30:   20 cm,      size 31:   20,8 cm
size 32:   21,5 cm,     size 33:   22 cm,        size 34:   22,7 cm,     size 35:   23,3 cm. ,   size 36:   23,9 cm

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.