• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text

BANZ Шеширче со две лица 50+UPF Cutesy Bugs 100% УВ заштита

мкд 1490.00BANZ двострано шеширче за сонце,изработено од 50+ UPF супериорен материјал, кој нуди 100% УВ заштита на главата на вашите малечки од сонце, исто така дозволува и кожата на главата природно да дише. Траката со лепенка овозможува лесно прилагодување на главата како што расте детето за подолго носење, а конструкцијата на рамката широка заштита од топлина и зрачење.

 • Материјал: 100% супериорен полиестер
 • UPF (Ултравиолетова заштита фактор) од 50+ ќе блокира повеќе од 97,5% од УВ А и УВ Б зраците
 • Самолеплива трака, за да се овозможи лесно прилагодување на главата додека расте детето
 • Поли мешавината овозможува дишење, брзо сушење и удобност
 • Две страни со слатки дезени и бои – добивате две шеширчиња во еден!
 • Клинички тестирани и Сертифицирани според Австралиските и Европски стандарди за заштита од UV зраците на ткаенини.
 • Две големини :возраст, 0-2 год. и 2-5 год

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.