• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

BANZ Retro очила за сонце Pink деца 2-5 години

мкд 1350.00
мкд 945.00

Уникатната мека и нежна прилагодлива лента на очилата за сонце на ретро Banz, дава совршено прилагодување на главата на детето, како што детето расте така ќе ја прилагодувате и лентата, за што подолго користење на очилата. Очилата имаат вградена, мека гумирана носница за удобно и безбедно носење, а стаклата се со 100% УВ заштита
со леќи УВ400 и стакло категорија 3, што се смета за највисока заштита што можат очилата да понудат. Уникатниот дизајн, со поширока заоблена рамка, дава посебен впечаток.

 • Димензии: одговара за 48cm до 55cm обем на глава, или за деца на возраст од 2 до 5 години.
 • 100% УВ заштита од УВ А.УВ Б и УВ Ц зраци, стакло категорија 3, УВ 400
 • Неопрен, мека прилагодувачка лента за глава
 • Мека гумирана носница
 • Сертифицирани по интернационални стандради
 • Дизајнирани во Австралија

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.