• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

BANZ очила за пливање розева боја 3-16 години

мкд 1050.00
мкд 840.00

Наменети за возраст од 3+ години до 16 години BANZ® UV Kids очилата за пливање се совршени за посетување часови за пливање или за нуркање во море и езеро.Направени од цврст и издржлив поликарбонат, леќите се 100% УВ-заштитни. Анти-магла системот (Anti-fog) спречува маглење на леќите под сите услови, а меките силиконски чаши овозможуваат максимална удобност на носителот! Детските очила за пливање BANZ® доаѓаат во цврста  футрола погодна за чување на очилата после секое користење со координирана  боја.

 • Систем против замаглување на стакло
 • 100% УВ-заштитни леќи
 • Издржливи и меки силиконски чаши за очи и каиш за глава
 • Вклучени 2 парчиња за нос  за сопствено вклопување и подолго користење
 • Возраст 3+ до 16 години

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.