• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

BANZ Капа за на плажа 50+UPF (100% УВ заштита) Turtle & Bubzee

мкд 1150.00
мкд 920.00BANZ® заштитните капи за деца ги покриваат лицето, вратот и ушињата за да обезбедат максимална заштита и удобност. Не секоја детска-УВ облека е направена според стандардите на BANZ® - без хемиски додатоци,се перат во машина и пружат долготрајна заштита на која може да сметате. Совршени за на плажа, езеро или базен! Удобна УВ-заштита при пливање, или “истражување” во парк.

Карактеристики:

 • UPF 50+ - Сите детски капчиња BANZ® и облека, клинички се тестирани на рејтинг на UPF 50+ (100% УВ заштита). (Некои брендови застануваат на UPF 30+)
 • Отпорни на хлор и бледнеење
 • Гарантирано да траат цела сезона (многу не се)
 • Материјал: 82% полиамид 18% Спандекс
 • Лесна нега и брзо сушење после пливање
 • Идеални за плажа, езеро, базен, парк и сите активности на отворено каде на децата им треба заштита од сонцето
 • Величини: S(3м-18м) , М(18м-4год), L(4-8год)

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.