• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

BANZ Футрола за очила Pink Hippo

мкд 350.00

Одлични футроли за да ги охрабрите децата да ги ставаат сами своите очила - кој не сака да го храни своето омилено животно и да ги спакува своите омилени очила во устата на животното?! Изработени се од тврда обвивка покриена во мека најлонска ткаенина. Складирајте ги безбедно очилата во торбата без да се грижите , и тие ќе ви бидат секогаш на дофат кога и да ви треба.

 • Внатрешните димензии се со должина 14 см, ширина 6,5 см , длабочина 3см.
 • Детска футрола за очила ,дизајнирана да држи бебе очила за сонце, детски очила за сонце и оптички очила за деца
 • Материјал: Издржлива цврста картонска обвивка покриена во мазна најлонска ткаенина
 • Непропустлив материјал, УВ заштита
 • Контрастно засилено затворање на патент

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.