• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text

BANZ Едноделни костими 50+UPF заштита, Petrol Jungle

мкд 2090.00
мкд 1672.00BANZ ® oблеката е изработена од 50+UPF супериорен материјал,има вграден UV-заштитен фактор за дополнителна заштита од штетното UV влијание на сончевите зраци. Дизајнирана да биде лесна и соодветна за удобност на вашето дете. Kлинички тестирани до UPF 50+ рејтинг,што претставува највисока заштита што може воопшто облека да понуди и блокира дури 98% од штетните УВ зраци и со тоа го спречува оштетувањето на кожата на вашите деца.

BANZ ® облеката е CHEMICAL FREE (без хемиски својства)!  UPF-факторот потекнува од затегнатоста и густината на ткаењето на материјалите што ги користиме. UPF факторот никогаш нема да се измие, избледи или истроши!

 • 50+ UPF супериорен материјал, блокира 98% од штетните УВ зраци
 • Погодни за престој на сонце, плажа, базен, надворешни активности
 • Погодни за капење во море,езеро,базен, брзо се сушат
 • Клинички тестирани ги исполнуваат стандардите за заштита во Австралија, Европа и др. 
 • Достапни во повеќе дезени и за различни возрасти, од 3 месеци до 10 години.

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.