• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

Banz Bubzee oчила за сонце Sky blue camo

мкд 1350.00
мкд 945.00Уникатната мека и нежна прилагодлива лента на очилата за сонце Banz Sky Blue Camo, дава совршено прилагодување на главата на детето, како што детето расте така ќе ја прилагодувате и лентата, за што подолго користење на очилата. Очилата имаат вградена, мека гумена носница за удобно и безбедно носење, а стаклата се со 100%УВ заштита со леќи УВ400 и стакло категорија 3, што се смета за највисока заштита што можат очилата да понудат. 

 • 100% УВ заштита од УВ А.УВ Б и УВ Ц зраци, стакло категорија 3, УВ 400
 • Неопрен, мека прилагодувачка лента за глава
 • Мека гумирана носница
 • Поседуваат Сертификат за квалитет и безбедност кој ги исполнува интернационалните стандради
 • Дизајнирани во Австралија

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.