• +389-76-404-201

  09-17ч телефонска поддршка

 • info@kidscarewears.com

  Емаил поддршка

 • Бесплатна достава

  на нарачки над 1000ден.

Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text

BANZ Bubzee Антифони (пригушувачи на звук) за бебиња Stick & Stones 0-3 години

мкд 2150.00

Антифоните BANZ нудат најдобра заштита на слухот кај вашите бебиња и деца, така што ги пригушуваат гласните тонови и силна бучава до степен безбеден за увото, но сепак не ги изолираат тивките тонови, за бебето/детето да може да ги слуша гласовите на своите родители,амбиенталните звуци така што ќе се чувствува безбедно и сигурно. Овозможете му на бебето заштита на слухот и спречете трајно оштетување предизвикано од бучава.
 

Антифоните се совршени за сите гласни активности, и тоа:

 • За настан со многу врева. Како што се свадба,веселба, фестивал, концерт, карневал, забава, спортски настани, или моторни трки.
 • Кога ќе одите на патување заедно со вашето бебе/дете
 • Кога ќе го однесете вашето дете надвор на Новогодишна ноќ или Божиќен пазар.
 • Кога правите реновирање во вашиот стан,куќа или градина и се создава многу врева, како што се дупчење, рушење или сечење трева.
 • Кога еден брат или сестра има концерт, има претстава или спортски настан, мислете и на ушите на другиот брат или сестра и остатокот од семејтвото.

Карактеристики

 • Дизајн на над уво
 • Обезбедува заштита на слухот од силна бучава и непријатни звуци
 •  Специјално изработени чашки за мали уши за заштита
 •  Меко-пернично обложени венче за глава и чашки за уши што нудат удобност
 •  Ниска затегнатост на лентата за глава за да се избегне „притисок на главата“ 
 •  Лесни и преносливи за секојдневна употреба 
 •  Тестирани, така што ги исполнуваат Американските,Европските и Австралиски стандарди за безбедност 
 •  Возраст: од 0-3години 

Информации и нега

Рачно миење или избришете ги антифоните со влажна крпа со вода и сапуница. 
Избегнувајте мокрење во внатрешноста на чашката и пената[po

Вашата нарачка ќе биде доставена по ЕЛС пошта во текот на работни денови, најкасно до 72 часа после нарачка на производот.
Доставата е бесплатна за производи над 1.000 денари.